چگونه کرم پودر مناسب پوست خود را تشخیص دهیم

سانری 724 یکشنبه 9 آذر 1399 - 12:06
چگونه کرم پودر مناسب پوست خود را تشخیص دهیم

ویژگی کرم پودر خوب:

کرم پودر جز جدا نشدنی از میکاپ روزانه خانم هاست به همین دلیل انتخاب کرم پودر مناسب و خوب از اهمیت زیادی برخوردار است. کرم پودر مناسب دارای چند ویژگی است که در ادامه ی مطلب به آن میپردازیم:

 • کرم پودر خوب فاقد مواد عطری است:

مواد عطری موجود در لوازم آرایش در بسیاری از موارد باعث ایجاد حساسیت و التهابات پوستی میشود. پس بهتر است کرم پودری را انتخاب کنیم که فاقد عطر های تند و زیاد باشد

 

 • کرم پودر خوب حاوی ویتامین است:

کرم پودر ساعات زیادی بر روی پوست قراردارد به همین دلیل بهتر است از کرم پودر هایی استفاده کنید که مغذی و حاوی ویتامین و مواد معدنی باشد. کرم پودر لومینوس از برند نوت و کرم پودر حاوی روغن آرگان از برند کنویس و کرم پودر حاوی مواد معدنی از برند استارپرتی انتخاب مناسبی است.

 

 • کرم پودر خوب فاقد پارابن و مواد مضر نگهدارنده است:

پارابن یکی از مواد نگهدارنده ایست که در بعضی مواد و محصولات آرایشی به صورت گسترده استفاده میشود. به دلیل اینکه پارابن جذب پوستی دارد بهتر است از لوازم آرایشی استفاده کنید که فاقد پارابن باشد. کلیه محصولات آرایشی برند نوت فاقد پارابن بوده و انتخابی عالی برای حفظ زیبایی و سلامت شما است.

 • کرم پودر خوب خود را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید

کرم پودر های زیادی در مدل های : کرم پودر مناسب پوست چرب ، کرم پودرجوان کننده ، کرم پودر مرطوب کننده ، کرم پودر مناسب پوست خشک ، کرم پودرآنتی آکنه و کرم پودر حاوی ضد آفتاب  و... تولید شده و در بازار موجود هستند که با توجه به نوع پوست خود میتوانید محصول مورد نظر را انتخاب کنید.

 

انتخاب کرم پودر با توجه به رنگ پوست:

برای انتخاب کرم پودری که به رنگ پوست شما خوب بنشیند و تصاد زیادی با رنگ دست و گردن شما نداشته باشد لازم است که تناژ رنگی پوست خود را بدانید:

 

روش های پیدا کردن تناژ رنگی پوست:

روش اول: روش طلا و نقره

این روش اینگونه عمل میکند که اگر رنگ طلا بیشتر به پوست شمابیاید تناژ پوستی شما گرم، اگر نقره بیشتر به پوست شما بیاید تناژ پوستی شما سرد است و اگر هردو به پوست شما بیاید و جلوه زیبایی داشته باشد تناژ پوست شما طبیعی است.

روش دوم: روش خورشید

مچ دست خود را در معرض نور طبیعی خورشید قرار دهید سپس به رنگ رگ های خود زیر نور خورشید توجه کنید. اگر رنگ رگ های دست شما آبی شد تناژ پوست شما سرد است. اما اگر رنگ رگ های شما سبز شد تناژ پوستی شما گرم میباشد و اگر خاکستری و زیتنونی شد تناژ پوستی شما طبیعی است.

روش سوم: روش رنگ مو

اگر رنگ موی شما متمایل به قهوه ای ، فندقی و قرمز است تناژ پوستی شما گرم بوده و اگر رنگ موی شما متمایل به خاکستری و طلایی و عسلی است تناژ پوستی شما سرد است.

روش چهارم: روش کاغذ

رو به روی آیینه بایستید و یک کاغذ سفید کنار پوست خود بگذارید و رنگ پوست خود را با رنگ کاغذ مقایسه کنید. اگر رنگ پوست شما زرد دیده شد تناژ پوستی شما گرم و اگر رنگ پوست شما سفید یا صورتی و هلویی دیده شد رنگ پوست شما سرد میباشد.اگر تنوانستید رنگ پوست خود را به درستی تشخیص دهید و پوست شما بین رنگ های زرد و هاویی و صورتی بود تناژ رنگ پوست شما طبیعی است.

روش پنجم: آزمایش برنزه کردن پوست

اگر پوست شما بعد از قرار گرفتن طولانی مدت دربرابر نور آفتاب به خوبی برنزه شد و تغییر رنگ داد تناژ پوستی شما گرم است و اگر دچار قرمزی و یا آفتاب سوهتگی خفیف شدید و یا نور آفتاب باغث ایجاد لک و کک و مک شد تناژ پوست شما سرد است.

نکته: اگر در فصل تابستان ساعات زیادی در معرض نور آفتاب قراردارید بهتر است از کرم پودر با رنگ های تیره تر از رنگ پوست خود استفاده نمایید

انتخاب کرم پودر مناسب پوست های سفید:

به دلیل اینکه رنگ پوست شما سفید و روشن است قطعا تناژ رنگی پوست شما سرد است و بهتر است از کرم پودر های رنگ روشن و هلویی و صورتی استفاده کنید

لیست چند کرم پودر مناسب پوست سفید:

 

کرم پودر مات کننده نوت مدل Mattifying Extreme Wear

کرم پودر مرطوب کننده نوت مدل Luminous

کرم پودر محافظت کننده نوت مدل Detox & Protect 

  کرم پودر آنتی آکنه کنویس

کرم پودر کنویس مدل SPF30

 

انتخاب کرم پودر مناسب پوست های سبزه:

به دلیل اینکه تناژ پوستی شما گرم است باید از کرم پودر هایی با تناژ رنگی گرم و آجری استفاده نمایید

 

لیست چند کرم پودر مناسب پوست سبزه:

کرم پودر مات کننده نوت مدل Mattifying Extreme Wear

کرم پودر محافظت کننده نوت مدل Detox & Protect 

   کرم پودر آنتی آکنه کنویس

کرم پودر کالیستا مدل Comfort

انتخاب کرم پودر مناسب پوست های گندمی:

به علت اینکه تناژ پوستی این افراد مابین رنگ های سرد و گرم است محدوده انتخاب بیشتری برای انتخاب کرم پودر برای خود دارند.

 

لیست کرم پودر های مناسب پوست گندمی:

کرم پودر مات کننده نوت مدل Mattifying Extreme Wear

کرم پودر مرطوب کننده نوت مدل Luminous

   کرم پودر محافظت کننده نوت مدل Detox & Protect 

    کرم پودر آنتی آکنه کنویس

کرم پودر لانگ لستینگ و مات کالیستا

تیم سانری 724 هفت روز هفته ، بیست و چهار ساعته آماده پاسخگویی به سوالات و پیگیری سفارشات پستی شما ، و ارایه مشاوره تلفنی رایگان قبل از خرید به شما عزیزان میباشد.

 

نظرات
  سانری دوست داره نظرت رو راجع به این مقاله بدونه
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد